Profesjonalne zabezpieczenia budynków przed ptakami

Jesteś inwestorem i posiadasz nowe lokale lub jesteś zarządcą budynku i okazuje się, że oprócz klientów masz również nieproszonych gości w postaci ptaków? Każdego roku powodują one  straty w wysokości około 100 mln złotych na polskich budynkach, maszynach, samochodach, dachach, systemach wentylacyjnych i wielu innych. Należy pamiętać, iż ptasie odchody ingerują bardzo mocno w  tynk, a w przypadku chęci usunięcia zanieczyszczeń poprzez myjki mechaniczne, może występować uszkodzenie elementów, takich jak gzymsy, fryzy czy kapitele pilastrów. Ptasie odchody i materiały do ​​budowy gniazd, które się gromadzą, stwarzają wiele problemów fizycznych, które mogą stać się bardzo poważne, jeśli nie zostaną natychmiast naprawione.

Osiatkowanie narożnego balkonu - Niemcz.

SIATKI ZABEZPIECZAJĄCE

Jeden z najlepszych systemów zabezpieczeń przeciw ptakom. Stosowane przez Nas siatki są polietylenowe o wielkości oczek 19×19 mm, 28×28 mm, 40×40 mm, 50×50 mm. Polietylen odporny jest na warunki atmosferyczne oraz promienie UV co sprawia że zabezpieczenia siatką są bardzo trwałe.

KOLCE NA PTAKI

Mechaniczny system zabezpieczeń przeciw ptakom. Wielkość oraz rodzaj kolców powinny być dobrane do gatunków ptaków oraz miejsc, które mają być zabezpieczone. Kolce są wykonane z prętów tępo zakończonych, co sprawia że są bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia dla niechcianych ptaków.

SPIRALE PRZECIW PTAKOM

Również mechaniczne zabezpieczenie przed ptakami – skuteczne jak kolce. Spirale sprawdzą się najlepiej w zabezpieczeniu parapetów, gzymsów, elewacji, dachów – gdzie zabezpieczyć należy większą powierzchnię. Spirale skutecznie zabezpieczają i nie pozwalają ptakom siadać na powierzchni.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w montażu zabezpieczeń przeciw ptakom. Charakteryzujemy się odpowiednim doborem systemów ochrony przed ptakami oraz profesjonalnym wykonaniem z uwzględnieniem różnego rodzaju preferencji. ESTETYKA, TRWAŁOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO, SPERSONALIZOWANY system – to słowa klucz którymi się kierujemy. Zajmujemy się również czyszczeniem oraz dezynfekcją pomieszczeń, miejsc zabrudzonych ptasimi odchodami.

> 150 ROCZNIE
MONTAŻY

> 10 LAT
W BRANŻY

> 2 km²
SIATEK

> 5 km
ZABEZPIECZEŃ

Bezłatna wycena

Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego zabezpieczenia w domu, firmie, budynku użyteczności publicznej to skontaktuj się z nami. Wyceny dokonujemy na podstawie przesłanych zdjęć lub wizji lokalnych. Nasi pracownicy posiadają badania wysokościowe oraz kursy korzystania z podestów ruchomych, podnośników, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać zabezpieczenia nawet w trudno dostępnych miejscach.

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od miejsca oraz rodzaju budynku/ zabezpieczanego elementu. Najbardziej popularnymi – stosowanymi przez Nas – metodami są kolce przeciw ptakom, spirale przeciw ptakom oraz różnego rodzaju siatki zabezpieczające.

Gołębie oraz inne ptaki z pozoru wyglądają bardzo niewinnie, natomiast musimy pamiętać ile chorób oraz bakterii znajduje sie w ptasich odchodach. Ponadto ptasie odchody ” wżerają ” się nawet w elementy metalowe w taki sposób że całkowite ich usunięcie bardzo często wiąże się ze „zdrapaniem” z lakierem który pokrywa te elementy. Pamiętaj że im szybciej zareagujesz, tym mniej powstałych szkód oraz wiecej zdrowia.