Poznaj czym powinieneś kierować się przy wyborze kociego hotelu

Zrozumienie, co sprawia, że wybrałeś idealny hotel dla kotów, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sobie spokoju, że Twój kot będzie pod dobrą opieką.

Oto kilka wskazówek, jak podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru hotelu dla kotów:

Wybierz hotel o renomowanej, godnej zaufania reputacji

Poświęć trochę czasu, aby zapytać znajomych lub innych właścicieli kotów o opinie na temat miejsc, które rozważasz. Możesz również zapytać lokalnego lekarza weterynarii, groomera lub sklep zoologiczny, czy mają dla Ciebie jakieś polecenia. Sprawdź w mediach społecznościowych hodowle, które Ci się podobają i zobacz, co każdy ma do powiedzenia na temat swoich osobistych doświadczeń z hotelami.

Szukaj środowiska wyłącznie dla kotów

Hotele, które są otwarte dla wszystkich zwierząt m.in. psy, mogą powodować niepotrzebny stres u kota. Nie tylko będzie w zupełnie nowym środowisku w towarzystwie nieznanego dźwięku i zapachu, tylko dodadzą Twojemu kotu niepokoju. Hotel tylko dla kotów oznacza również, że zespół jest przygotowany i jest w stanie zaopiekować się Twoim kotem z miłością i uwagą, jakiej potrzebuje.

Czysty i bezpieczny kąt

Zwróć szczególną uwagę na projekt i zarządzanie wybranym obiektem dla kotów. Twój kot powinien mieć prawo do własnej, prywatnej przestrzeni mieszkalnej. Zapewnia to bezpieczny obszar, w którym kot może się odprężyć i przyzwyczaić do nowego otoczenia. Bonusem jest igloo lub buda „kocia jaskinia” jako prawdziwa bezpieczna przystań.

Nie bój się zadawać pytań do właściciela hotelu:

Jak często sprzątane jest miejsce dla kota?
Czy w hotelu obowiązują ścisłe godziny przyjazdu i wyjazdu, pozwalające na pełną dezynfekcję miejsca pobytu kota ?
Jak często zmienia się i uzupełnia żywność i wodę?
Czy jedzenie i woda są podawane w innych niż plastikowe miski– i myte w gorącej wodzie ?
Czy są dostępne zabawki i zajęcia zabawowe oraz czy zabawki są odkażone?
Jaki żwirek dla kota jest używany i czy osoba odpowiedzialna czyści lub sprawdza kuwety pod kątem problemów zdrowotnych?

Higieniczny, dobrze prowadzony hotel dla kotów powinien być:

– bezpieczny i przytulny dla kota
– czysty i wolny od nieprzyjemnych zapachów
– odkażany i dezynfekowany
– wentylowany, klimatyzowany, ogrzewany i dobrze oświetlony

Inne rzeczy, które możesz chcieć sprawdzić:

Czy wszystkie koty przebywające w hotelu są poddane sterylizacji i czy hotel nalega na potwierdzenie aktualnych szczepień i rutynowej opieki?
Czy wszyscy goście mają mikroczipy lub obrożę?
Czy dostępny jest całodobowy transport, jeśli kot potrzebuje wizyty u weterynarza?
Jak daleko jest najbliższy weterynarz?
Czy hotel posiada zabezpieczone okna?
Czy hotel posiada bezpieczną wolierę ?

Rady jak przygotować kota do pobytu w hotelu:

Hotel zarezerwuj wcześniej, ponieważ najlepsze hodowle / hotele dla kotów są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, szczególnie w okresie wakacji szkolnych.

Upewnij się, że szczepienie Twojego kota jest aktualne.

Aby zmniejszyć stres kota weż do hotelu jego ulubione zabawaki lub kocyk na którym znajdują się znajome zapachy.

Przed zabraniem kota do hodowli/hotelu zaleca się pozostawienie transportera w pobliżu jego ulubionego miejsca w domu na 3 lub 4 dni i włożenie do niego części pościeli, aby zachęcić kota do spania. Transporter będzie można pozostać w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu, a Twój kot będzie mógł się do niego w razie potrzeby schować i czuć komfortowo w znajomych zapachach. Ulubiona zabawka to również dobry przedmiot do pozostawienia z kotem.

Właściciele dobrych hodowli/hoteli dla kotów posiadają ankietę w której są pytania o profil o upodobaniach i niechęciach Twojego kota np. masowanie brzucha, głaskanie i przytulanie lub woli zostać sam. Podaj jak najwięcej informacji, ponieważ pomoże to personelowi szybciej poznać Twojego kota i sprawić, że będzie on dla niego przyjemniejszy.

W przypadku kotów, które mają specjalne potrzeby żywieniowe, zaleca się zapewnienie wystarczającej ilości karmy na cały pobyt, a personel hodowli z przyjemnością spełni Twoją prośbę.

Jeśli Twój kot wymaga jakiegokolwiek rodzaju leków, przedyskutuj to przed dokonaniem rezerwacji, aby upewnić się, że personel jest wykwalifikowany lub zdolny do ich podawania oraz, że zapewniasz ich wystarczającą ilość na cały pobyt. Niektóre hodowle/hotele dla kotów chętnie podają leki doustnie, ale nie do wstrzykiwań, więc przedyskutuj to przed dokonaniem rezerwacji.

Upewnij się, że wybrana przez Ciebie hodowla ma Twoje imię i nazwisko weterynaryjne oraz dane kontaktowe.

Podsumowując, na czas Twojej nieobecności Poszukaj miejsca, które z radością przyjmie Twojego kota oraz ewentualnie wprowadzi zmiany, aby pomóc mu przyzwyczaić się do życia z dala od Ciebie i ma na celu opiekę nad kotem tak, jakby był jego własnym.

Warto zainwestować czas i wysiłek w sprawdzenie obiektu, któremu zaufasz.
Co najważniejsze, podziękujesz sobie, gdy będziesz w stanie wyjechać na wakacje bez obawy I bez stresu.

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota