Opiekun kota w najbardziej podstawowym znaczeniu to usługa, w ramach której osoba przychodzi do Twojego domu, aby zaopiekować się kotem podczas Twojej nieobecności, na przykład, gdy jesteś na wakacjach lub w podróży służbowej. Korzyści z takiej opieki domowej są niezliczone, głównie dlatego, że pozwala kotu pozostać w zaciszu własnego, znajomego domu, zamiast być zamkniętym w małej klatce w całkowicie obcej przestrzeni, eliminując w ten sposób stresujący rytuał zabrania kota do transportera i długiej jazdy samochodem. Najważniejsze jest to, że zostawienie kota w domu drastycznie zmniejsza stres związany z jego zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Mając to na uwadze, opieka nad kotem w domu można podzielić na dwa podstawowe podrodzaje usług. Może odnosić się do opiekuna przychodzącego o określonej porze dnia na określony czas (zwykle 30 i 60 minut), znane jako wizyty typu „drop-in”. Może również odnosić się do osoby przebywającej w Twoim domu przez znacznie dłuższy czas, zwłaszcza na noc (powszechnie określane jako „nocleg”). Wiele firm zajmujących się opieką zwierząt oferuje obie usługi. Jednak wizyty typu drop-in są bardziej powszechną usługą, ale też noclegi wiążą się z większym zakresem obowiązków, które w znacznym stopniu pokrywają się z obsługą domową, czyli usługą o wiele bardziej kompleksową.

Na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze catsittera?

kim-jest-cat-sitter-2

Zanim dowiesz się, co dokładnie robią zawodowi opiekunowie kotów, przeczytaj , kim są pod względem kwalifikacji i referencji. Profesjonalni opiekunowie kotów są pasjonatami kotów i posiadają duże doświadczenie oraz wiedzę w zakresie opieki nad szeroką gamą ras i temperamentów kotów. Bardzo dobrze znają zachowanie i zdrowie kotów i są przyzwyczajeni do proaktywnego monitorowania stanu zdrowia kota klienta podczas każdej wizyty, wyszukując oznaki choroby i przygotowując się do zabrania kota do najbliższej przychodni weterynaryjnej, gdy jest to absolutnie konieczne.

Ale tym, co naprawdę odróżnia profesjonalnego opiekuna od, powiedzmy, członka Twojej rodziny, przyjaciela lub sąsiada, jest uzasadniona i namacalna odpowiedzialność, jaką posiada. Profesjonalni opiekunowie kotów zazwyczaj są objęci polisą ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej oraz posiadają liczne recenzje i referencje napisane przez klientów oraz mogą posiadać aktualny certyfikat w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla zwierząt.

kim-jest-cat-sitter-3

Co dokładnie robią opiekunowie kotów?

Jak wspomniano powyżej, siedzenie kota z natury rzeczy polega na opiece nad kotem w jego domu, zwykle poprzez zaplanowane wizyty. Podczas tych wizyt opiekun wykonuje wszystkie obowiązki, które klient zlecił im, aby zachować spójność opieki, co zapewnia dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne kota oraz sprawia, że ​​jest on szczęśliwy i zdrowy pomimo Twojej nieobecności.

Jakie są typowe obowiązki cat sittera?

  1. Zapewnia kotu odpowiednią i precyzyjną ilość karmy (w tym wszelkie suplementy lub inne dodatki dietetyczne)
  2. Dba o czyste miski na wodę i napełnianie z preferowanego źródła (kranu, filtrowania, butelkowania)
  3. Sprzątanie kuwety
  4. Jeżeli jest taka potrzeba – podawanie odpowiedniej , dokładnej ilość leku o wymaganej porze dnia, niezależnie od tego, czy jest to płyn doustny, tabletki, insulina lub zastrzyki podskórne, maści i leki przeciw pchłom, krople do oczu i inne
  5. Szczotkowanie, głaskanie, zabawa z kotem
  6. Utrzymywanie bezpieczeństwa w domu, poprzez zamykanie drzwi i okien, nie wypuszczanie kota na nieosiatkowany balkon
  7. Stały kontakt z właścicielem kota podczas jego nieobecności.

Niektórzy opiekunowie wykonują również inne drobne zadania związane z domem, takie jak podlewanie roślin, odbieranie poczty i paczek.

Podsumowując, opiekun zwierząt to bardzo specjalistyczna usługa, która szczególnie przypadnie do gustu osobom, które niechętnie przyprowadzają swojego kota do hoteliku, ale jednocześnie nie chcą po prostu zostawić dużych misek z jedzeniem i wodą, wyjeżdżając dla kilka dni i ma nadzieję na najlepsze.

Od teraz wiesz już czym zajmuje się catsitter. Powinno to również służyć Ci jako punkt wyjścia do tego, na co zwrócić uwagę, próbując zatrudnić najlepszego opiekuna kota w Twojej okolicy. Powodzenia!

kim-jest-cat-sitter-4

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota