Spis treści

Zorganizuj pracę w domu, gdy w pobliżu jest kot

Praca w domu może wydawać się bardzo efektowna. Zazwyczaj ustawiasz swoje godziny, budzisz się, kiedy chcesz i nosisz pidżamę do pracy. Jednak Ci z Nas, którzy pracują w domu, wiedzą, że dni pracy nie są tak wymyślne i łatwe, jak mogliby sobie wyobrazić mieszkańcy biur.

Dbaj o bezpieczeństwo komputera

Jeśli pracujesz na komputerze, staraj się, aby nie leżał na podłodze. Jeśli futro dostanie się do komputera, może spowodować uszkodzenia i być kosztowne w naprawie, lub jeśli kot uzna, że ​​komputer wygląda jak drapak, możesz również ponieść kosztowny rachunek za naprawę komputera.

Wyczesuj regularnie swojego futrzaka

Chociaż to super słodkie, gdy twój kot kładzie się na klawiaturze, futro może dostać się w najtrudniejsze miejsca. Jeśli twój kot położy łapy na twojej klawiaturze (i możemy prawie stwierdzić, że to się stanie), jej futro na pewno wbije się między guziki. Nie wspominając o tym, że Twoje dokumenty i notatki w formie papierowej również staną się futrzane.

Zamknij komputer jeśli go nie używasz

Jeśli pracujesz na laptopie (koty uwielbiają na nich spać) pamiętaj, aby go zamknąć, gdy go nie używasz. Aby utrzymać kota na dystans, gdy jesteś zajęty pisaniem, stwórz granice (tak, racja – wiem), umieszczając legowisko w pobliżu. Delikatnie przenieś kotka do łóżka z ulubionymi zabawkami i stanowczo powiedz „nie”, jeśli spróbuje usiąść na klawiaturze. Jest to trudne do zrobienia, ale jeszcze trudniej będzie próbować pisać, jeśli kociak leży na Twoich rękach!

kocie-home-office-1

Czy masz trudności ze zorganizowaniem czasu na chwilę uwagi dla kota w Twoim  harmonogramie pracy?

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, jak utrzymać równowagę w środowisku pracy w domowym biurze, dzięki czemu możesz zakończyć pracę i nadal czuć się jak dobry koci rodzic.

  • Aby Twój kot nie blokował Cię dosłownie w pracy, upewnij się, że ma własną przestrzeń, w której może czuć się komfortowo i odpoczywać. Jeśli Twój kot jest szczególnie czepliwy i chce być obok Ciebie podczas pisania, spróbuj założyć hamak dla kota, który możesz powiesić w pobliżu biurka lub miejsca pracy. W ten sposób możesz pozostać blisko swojego kota bez konieczności pisania spod jego ciała. Tylko upewnij się, że hamak nie jest zbyt blisko drukarki.
  • Nie można zaprzeczyć, że posiadanie zwierząt w miejscu pracy ma mnóstwo korzyści. Jednak gdy pracujesz w domu, łatwo jest rozpraszać się kotem, który nieustannie walczy o Twoją uwagę. Jeśli to możliwe, ustaw wygodną przestrzeń dla swojego kotka w miejscu, w którym nie będziesz kusić, by go głaskać co 30 sekund. Tworzenie granic przestrzennych może początkowo powodować pewien niepokój, więc cierpliwość jest kluczowa, jeśli twój kot jest przyzwyczajony do skupiania całej twojej uwagi.
  • Ustaw harmonogram przerw na czas gry. Każdy potrzebuje przerwy w pracy, a Twój kot zdecydowanie potrzebuje uwagi. Ustaw wyznaczone czasy przerw, które są przeznaczone tylko dla Ciebie i Twojego kota — nie dla Ciebie. Ustalenie wyznaczonych godzin zabawy dla Ciebie i Twojego kota jest nie tylko dobre dla Twojego samopoczucia psychicznego w ciągu dnia pracy; zapewnia również kota, że ​​nawet jeśli nie spędzasz każdej minuty na zasypywaniu go uwagą, poświęcisz mu uwagę — tylko na swój czas i warunki, a nie ich. Możesz wykorzystać ten poświęcony czas na zabawę, aby nauczyć swojego kota podstawowych sztuczek lub poleceń, takich jak aportuj lub siadaj. Wiele kotów uwielbia bawić się w aportowanie i jest to świetny sposób na wyładowanie energii w krótkim czasie.
  • Trzymaj kotka zajętego. Znudzony kot może prowadzić do destrukcyjnych zachowań, takich jak szarpanie mebli, wchodzenie do rzeczy, których nie powinien, a w niektórych sytuacjach niewłaściwe oznaczanie. Aby upewnić się, że Twój kot nie zakłóca Twojej pracy destrukcyjnym zachowaniem, daj mu wiele możliwości samodzielnej stymulacji psychicznej i fizycznej. Zabawki z puzzlami i drapaki to świetny początek, aby Twój kotek był szczęśliwy w godzinach pracy.
  • Jeśli praca w domu wiąże się z wykonywaniem wielu połączeń telefonicznych, upewnij się, że dźwięk powiadomienia lub dzwonek nie jest jednym z tych dźwięków, które wywołują u kota płacz lub niespokojny bieg w poszukiwaniu schronienia.

Mam nadzieję, że te cenny wskazówki przypadły Tobie do gustu i od teraz będziesz wiedzieć jak zająć się swoim kotem, gdy pracujesz z domu. Pamiętaj, że zwierzę zauważyło to, że jesteś częściej i dłużej w domu, dlatego to jest dla niego również ogromna zmiana. Zrozum go i zagwarantuj miejsce zabaw jak i odpoczynku.

kocie-home-office-2

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota