Czy Twój kot jest domatorem czy niekoniecznie?

Wypuszczenie kota na zewnątrz lub pozostawienie go w domu jest często ważną decyzją dla nowych, a nawet doświadczonych właścicieli kotów. Ci z was, którzy dzielą lub dzielili swoje życie i domy z jednym lub dwoma kocimi przyjaciółmi, prawdopodobnie już zauważyli, że debata wewnątrz vs na świeżym powietrzu ma tendencję do przewyższania ważności, nawet takie kwestie, jak zalety karmy mokrej w porównaniu z karmą suchą. Tak więc, niezależnie od tego, czy twój nowy członek rodziny jest młodym, czy bardziej dojrzałym pewnie stąpącym kotem, prawdopodobnie w końcu zmierzysz się z tym, co początkowo może wydawać się zniechęcającym pytaniem: czy powinienem wypuścić kota na zewnątrz, czy trzymać go w domu? A ponieważ jedno dobre pytanie często prowadzi do drugiego, możesz zadać sobie szereg powiązanych pytań, takich jak: Jakie są korzyści dla mojego kota z przebywania na świeżym powietrzu? Jakie jest ryzyko wypuszczenia kota? Czy mogę wypuścić kota domowego na zewnątrz? Czy mój kot może być szczęśliwy w domu? Jakie są zalety lub wady życia w pomieszczeniach? Czy kociak powinien być wypuszczany na zewnątrz? Nie ma jednak powodów do paniki. Przy odrobinie przygotowania i przemyślenia te pytania nie muszą być przytłaczające.

W rzeczywistości decyzja o wypuszczeniu kota na zewnątrz lub zatrzymaniu go w domu nie musi być stresująca dla Ciebie lub Twojego kota. Aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, która jest przede wszystkim najlepsza dla dobrego samopoczucia Twojego kota, a nawiasem mówiąc, decyzji, z którą naprawdę możesz żyć, sugerujemy przyjrzenie się niektórym z najczęstszych problemów związanych z kotami przebywającymi w domu lub na zewnątrz.

Indywidualna osobowość twojego kota

Przede wszystkim, rozważając zalety i wady życia kota na zewnątrz i w domu, należy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, podobnie jak ludzie, każdy kot jest inny, ma inne osobowości i inne preferencje, więc to, co jest najlepsze dla jednego kota, może nie być odpowiednie dla drugiego. Na przykład, jeśli Twój kot jest adoptowany i żył swoim życiem na wolności, to prawdopodobnie Twój towarzysz będzie chciał wyjść. Z drugiej strony, jeśli Twój kot miał wcześniej nieprzyjemne doświadczenia z innymi zwierzętami, być może będzie niechętny do ponownego wyjścia na zewnątrz. Młody kociak, który nigdy nie wychodził z Twojego mieszkania, może odczuwać przyciąganie na zewnątrz lub nie. Koty przebywające zarówno w domu, jak i na zewnątrz mogą wieść miłe, satysfakcjonujące i szczęśliwe życie, pod warunkiem, że podejmiesz pewne praktyczne kroki, aby otoczenie kota na zewnątrz lub w domu było tak bezpieczne i stymulujące, jak to tylko możliwe. Nasza firma specjalizuje się w zabezpieczaniu okien/balkonów i tarasów jak również w budowaniu wolier dla kotów co może znacznie ułatwić Tobie decyzję o wypuszczania kota na zewnątrz. Przejdź do DARMOWEJ WYCENY.

Wiele kotów będzie chciało wyjść, zwłaszcza, gdy zasmakują wolności na świeżym powietrzu, podczas gdy inne koty mogą być nieśmiałe i wręcz nieufne, jeśli chodzi o zapuszczanie się w nieznane środowisko – pełne nieznanych wrażeń zmysłowych. Powiedziawszy to, koty mają tendencję do ciekawości i są naturalnymi odkrywcami. Kotów fascynują nowe widoki, dźwięki, smaki, tekstury i zapachy, które mogą napotkać na zewnątrz, w tym owady, gra światła i cienia, gryzonie, ptaki i rośliny. Jeśli więc Twój kot wydaje się być zainteresowany wyjściem na zewnątrz lub tęsknie czeka w drzwiach, warto rozważyć niektóre z potencjalnych zalet i wad życia na świeżym powietrzu.

Jakie korzyści płyną z wypuszczania kota na zewnątrz?

– Koty przebywające na zewnątrz bez wątpienia mają więcej okazji do aktywności fizycznej poprzez wspinaczkę, bieganie lub odkrywanie. Możesz swobodnie wędrować lub po prostu eksplorować ograniczoną przestrzeń na zewnątrz, Twój kot ma naturalnie mniejsze szanse na przybranie na wadze.

– Na zewnątrz twój kot ma całkowitą swobodę w podejmowaniu instynktownych zachowań, takich jak drapanie, których możesz nie docenić w domu na swoich meblach lub zupełnie nowych zasłonach.

-Środowisko na zewnątrz daje Twojemu dociekliwemu kotu niezliczone możliwości odkrywania szerszych przestrzeni i poznawania nowych widoków, zapachów, smaków, faktur i doświadczeń, stymulując jej naturalną ciekawość i dobre samopoczucie…

– Możesz stworzyć naturalny żwirek dla swojego kota w chronionym obszarze ogrodu, jako dodatek do zwykłego żwirku domowego na deszczowe dni i w nocy.

– Może również cieszyć się posiadaniem własnego zakątka ogrodu obsadzonego wysoką trawą, aby się schować i tarzać.

Zostawienie kota w pomieszczeniu: rzeczy, które musisz wiedzieć

Po rozważeniu względnych zalet i wad środowiska zewnętrznego dla Twojego kota, możesz zdecydować, że lepsze dla niego będzie zostanie w domu. Pamiętaj, że ostatecznie to Ty najlepiej oceniasz, co jest właściwe dla Twojego kota, biorąc pod uwagę Twoje szczególne środowisko życia i jego potrzeby. Najlepiej jednak mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad pozostawienia kota w środku. Poczujesz się lepiej, podejmując świadomą decyzję i prawdopodobnie przekażesz to pozytywne nastawienie swojemu kotu i innym członkom rodziny. Dodatkowo, jeśli zdajesz sobie sprawę z potencjalnych wad życia kota w domu, jest bardziej prawdopodobne, że zastosujesz niektóre z wielu środków, które pomogą zapewnić, że Twój kot pozostanie szczęśliwy, zdrowy i pobudzony przez całe życie.

Jakie są zalety utrzymywania kota w pomieszczeniu?

Twój kot ma mniejsze szanse na zarażenie się chorobami zakaźnymi lub pasożytami.
Twój kot ma znacznie mniejsze szanse na zgubienie się lub potrącenie przez samochód.
Twój kot jest bezpieczny przed atakami innych zwierząt, a w szczególności innych kotów.

Teraz, gdy masz już ogólny zarys głównych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, co jest najlepsze dla twojego kota. Pamiętaj, że jest to bardzo osobista decyzja, ściśle związana z osobowością i historią Twojego kota, a także z Twoim specyficznym środowiskiem domowym. Koty mogą być szczęśliwe i zdrowe bez względu na to, czy mieszkają w domu, czy na zewnątrz, o ile zwracasz szczególną uwagę na zaspokojenie pełnego zakresu ich potrzeb fizycznych, psychicznych i emocjonalnych oraz podejmujesz niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić im bezpieczeństwo i stymulację na różnych etapach ich życie.

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota