Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twój kot uwielbia przebywać w ciasnych przestrzeniach?

Koty uwielbiają wchodzić do małych przestrzeni, takich jak szuflady, zlewy, pod łóżkami i w pudełka, ponieważ w tych miejscach czują się bezpiecznie, pewnie i ciepło. Zwijanie się na małej przestrzeni pozwala kotom ukrywać się przed potencjalnymi zagrożeniami i oszczędzać ciepło ciała. Biorąc pod uwagę, że koty spędzają większość dnia na drzemce, sensowne jest, aby miały wygodne, prywatne miejsce do odpoczynku.

Koty mogą chować się w miejscach takich jak suszarki do ubrań, pralki, wewnątrz rozkładanych krzeseł, za urządzeniami elektrycznymi (lodówka / telewizor / kino domowe / komputer stacjonarny). Często też chowają się pod samochodami, jeśli tylko mogą wychodzić na zewnątrz. Koniecznie zajrzyj do tych miejsc, jeśli kot postanowił zabawić się z Tobą w chowanego!

siatka-na-balkon-poznan-wroclaw-lodz-warszawa-1

Gdzie może schować się mój kot?

Aby kot musi czuć prywatność i bezpieczeństwo mógł wybrać kryjówkę. Niektóre koty wybierają wyższą pozycję do ukrycia, na przykład na szafie. Ma to tę dodatkową zaletę, że mogą nadal obserwować, co się dzieje, nie będąc widzianymi. Inne koty wolą schować się do kryjówki na parterze, gdzieś jak najdalej od jakiejkolwiek aktywności, lub inne koty, zwykle w ciemnej, zamkniętej przestrzeni.

Jeśli masz więcej niż jednego kota, musisz również upewnić się, że jest wystarczająco dużo opcji, aby bardziej asertywny kot nie zajął wszystkich lokalizacji i wykluczył inne. Jeśli masz małe dzieci, ważne jest również, aby upewnić się, że kot ma miejsca, do których nie ma dostępu. Wszystkie koty, niezależnie od ich wieku, korzystają z bezpiecznego miejsca, do którego mogą się udać, gdy poczują taką potrzebę, a starszy kot nie będzie wyjątkiem. Starsze koty mogą cierpieć na sztywne i bolesne stawy, a wskakiwanie na wysokie miejsca może stać się trudne, a nawet niemożliwe. Upewnij się, że dostępnych jest kilka miejsc na poziomie gruntu (ciepłe z miękką pościelą) i jeśli to możliwe, wykonaj stopniowe podchodzenie do ich zwykłego wysokiego miejsca, tak aby miały wybór.

Koty lubią wciskać się w małe przestrzenie. Wpełzają do szuflad, koszy i pudeł. Wspinają się w rogach szaf, chowają pod łóżkami i ustawiają się w kącie ulubionego fotela. Zanim jeszcze rozpakujesz zakupy, Twój kot jest zwinięty w jedną z papierowych toreb. Nie jest Ci to obce, prawda? 🙂

Nietrudno sobie wyobrazić, dlaczego koty lubią być zamknięte. Czują się przytulnie i bezpiecznie w mniejszych, określonych miejscach. Koty mają naturalną potrzebę ciepła i ochrony. Ich wszechobecny instynkt każe im być czujnym na niebezpieczeństwa, które mogą się do nich zakraść, gdy drzemią.

Dlaczego koty lubią pudełka?

Niezależnie od tego, czy masz kota, znasz kota, czy widziałeś z nim urocze filmy, możesz być świadomy ich obsesji na punkcie kartonowych pudełek. Śpią w nich, chowają się w nich, rozrywają je i rzucają się na nie. Ich miłość do kartonowych pudełek sprawia, że ​​dostawa paczki pocztą jest ekscytująca zarówno dla Ciebie, jak i Twojego kota. Wydaje się, że nigdy nie mają dość.

siatka-na-balkon-poznan-wroclaw-lodz-warszawa-4

Bezpieczne schronienie w  domu

Jak się okazuje, Twój dom czy mieszkanie to po prostu za mało dla Twojego kota. Uważają, że karton zapewnia lepsze i wygodniejsze schronienie niż Twój dom. Znajomość osobowości większości kotów może sprawić, że to odkrycie nie będzie zaskakujące, ale to prawda. Koty to dziwaczne stworzenia, a kartonowe pudełko zapewnia małe, osobiste schronienie, dzięki któremu czują się bezpiecznie. Koty uwielbiają wciskać się w przestrzenie, które Twoim zdaniem są dla nich za małe. Dzieje się tak, ponieważ małe przestrzenie stwarzają poczucie bezpieczeństwa. Pudełka kartonowe to idealne schronienie dla Twojego kota. Zawsze, gdy kot chce poczuć się ciepło i przytulnie, zagląda do pudełka z wysokimi ścianami, aby zapewnić prosty i łatwy komfort.

siatka-na-balkon-poznan-wroclaw-lodz-warszawa-5

Instynkt

Każde stworzenie na ziemi ma wrodzone zmysły, które podpowiadają mu, co robić i jak działać. Nawet udomowione koty i psy zachowują część swoich naturalnych instynktów po przodkach. Koty są naturalnymi drapieżnikami — i jako drapieżniki ukrywają się przed atakiem na ofiarę, zapewniając element zaskoczenia. Uwielbiają skakać, a kartonowe pudła stanowią idealną kryjówkę do wyprowadzania ciosów. Mimo że ich „naturalną” ofiarą w twoim domu są prawdopodobnie Twoje stopy, Twój kot uwielbia udawać niebezpiecznego, dzikiego drapieżnika. Dla kotów kartonowe pudła są idealnym sposobem na ukrycie ofiary w celu uzyskania idealnego skoku.

Zabawa

Maluchy i inne małe dzieci uwielbiają ogromne kartonowe pudła. Możesz się w nich ukryć, odwrócić do góry nogami, aby stworzyć fort lub zaprojektować je w pociągi, samoloty i nie tylko. Koty czują to samo. Pomyśl o swoim kocie jak o małym dziecku, które bawi się najprostszymi rzeczami, jakie ma do zaoferowania życie. Pudełka kartonowe są zabawne ze względu na swoją prostotę. Twój kot może do niego wskoczyć, uderzyć go łapami, pazurami lub przewrócić czy podrapać.

Relaks

Kiedy koty są zestresowane, idą do małych, ciemnych przestrzeni, aby poczuć ulgę. Pudełka kartonowe zapewniają najlepsze schronienie, ponieważ jest tylko jeden otwór. W ten sposób Twój kot musi patrzeć tylko pod jednym kątem, gdy czuje się zestresowany lub zagrożony. Jeśli kiedykolwiek kupiłeś nowego kociaka lub kota, być może po przybyciu udał się on do najbliższego chronionego miejsca w Twoim domu. To ich sposób na dostosowanie się do nowych, nieznanych przestrzeni. Ta sama reakcja pojawia się, gdy kot czuje się zagrożony przez inne zwierzęta, nowych ludzi lub głośne dźwięki.

Izolacja

Pudełka kartonowe zatrzymują więcej ciepła, niż mogłoby się wydawać. Małe pudełeczko, idealnie dopasowane do Twojego kota, jest idealne na dreszcze. Pudełka kartonowe zatrzymują ciepło ciała i pomogą Twojemu kotu wygodnie spać przez zimę lub gdy w Twoim domu jest zimno z klimatyzacji. W każdym razie kartonowe pudło dla kota jest jak duże łóżko, wyposażone w najcieplejsze, najbardziej puszyste koce.

Kot może być jednym z najbardziej interesujących i zabawnych zwierząt, jakie możesz dostać. Mają tendencje, które czasami sprawiają, że kwestionujesz ich naturę, ale to tylko sprawia, że ​​są bardziej kochane. Ich obsesja na punkcie kartonowych pudełek przez długi czas była drapieżnikiem. Jednak po uzasadnieniu i wyjaśnieniu ich mała obsesja na punkcie pudełek ma w rzeczywistości wiele sensu. Więc podaruj swojemu najlepszemu przyjacielowi jedną z prostych rzeczy, które kocha.

Podaruj im karton, aby promować zabawę, stworzyć poczucie bezpieczeństwa i zapewnić idealny, przytulny dom w Twoim domu.

siatka-na-balkon-poznan-wroclaw-lodz-warszawa-2

Stwórz idealne, bezpieczne schronienie

Posiadając nawet najmniejszy balkon możesz z łatwością stworzyć na nim kocią enklawę z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy kupić lub we własnym zakresie zmontować wielofunkcyjną wieżę dla kota, w której znajdą się takie elementy jak: platforma obserwacyjna, legowisko, drapak, oraz małe kocie domki, w których Twój pupil może się schować i obserwować otoczenie.

Pamiętaj, że nawet jeśli nie mieszkasz wysoko, koci balkon powinien być odpowiednio zabezpieczony. W tym celu montuje się odpowiednią ochronę w postaci siatki dla kota czy dedykowanej kociej woliery. Dzięki takim rozwiązaniom masz pewność, że żadnemu z pupili nic złego się nie stanie, a dodatkowo zabezpieczysz balkon przed ptakami. Jeśli jesteś zainteresowany taką formą zabezpieczenia skontaktuj się z nami, a my przygotujemy bezpłatną wycenę i sprawimy, że kot, pies lub inne domowe zwierzątko będzie bezpieczne!

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota