Technologie montażu siatek ochronnych na OKNACH

Zanim zaznajomią się Państwo z rodzajami montażu siatki na oknie, nadmieniamy, iż wszystkie opisane poniżej metody skutecznie chronią koty przed wypadnięciem z okna, tak jak jest to w przypadku zabezpieczenia balkonów.

Montaż siatki dla kota wykonujemy na dwie metody. Każda z metod różni się od siebie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z technologią montażu.

1. Montaż siatki z dostępem do parapetu

Po wewnętrznej części wnęki okiennej, co 30 – 40 cm montowane są kołki rozporowe lub styropianowe zakończone oczkiem ( materiały dobierane są z uwzględnieniem warstwy termoizolacyjnej wnęki okiennej lub jej braku). Następnie przez „oczka” przeciągana jest linka stalowa naciągnięta śrubą rzymską. Do tak przygotowanego stelaża dopinana jest siatka za pomocą specjalnych zszywek, każde oczko siatki oddzielnie.

2. Montaż siatki bezpośrednio do ramy okiennej

Po zewnętrznej części okna, co 30 – 40 cm montowane są zaczepy do ramy okiennej za pomocą wkrętów z gumową uszczelką EPDM. Następnie przez zaczepy przeciągana jest linka stalowa, naciągnięta śrubą rzymską. Do tak przygotowanego stelaża dopinana jest siatka za pomocą specjalnych zszywek, każde oczko siatki oddzielnie.

Z UWAGI NA BEZPIECZEŃSTWO ZWIERZĄT, NIE STOSUJEMY SIATEK NA ZACZEPY KLEJONE!

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota