Rodzaje siatki na balkon montowane przez nas

SIATKA STANDARD

Oczko: 50mm x 50mm
Splot: grubość 1 mm
Kolor: piaskowy lub czarny
Tworzywo: polietylen PE HD
Zastosowanie: mało aktywne koty, przeciwko ptakom

Siatka najczęściej stosowana w przypadku zabezpieczeń przeciw gołębiom, a także w przypadku spokojnych, mało aktywnych kotów. Bardzo często wybiera się ją z uwagi na walory estetyczne, ponieważ jej splot jest cieńszy i przez to mniej widoczny.

SIATKA WZMOCNIONA

Oczko: 40mm x 40mm
Splot: pogrubiony do 1.5 mm
Kolor: piaskowy lub czarny
Tworzywo: polietylen PE HD
Zastosowanie: dla aktywnych oraz młodych kotów, dla kotów spokojnych, przeciwko ptakom.

Wyżej opisana siatka najczęściej stosowana jest przez Nas w przypadku zabezpieczeń dla kotów i jest to – Naszym zdaniem – najlepsza i najtrwalsza siatka dostępna na rynku. Polecamy kolor piaskowy, ponieważ jest najmniej widoczny – taki wybierany jest najczęściej przez Naszych klientów. Opisana siatka wytrzyma ciężar dużych i charakternych kotów między innymi rasy Maine Coon. Jeżeli chodzi o przegryzienia zdarza się to bardzo rzadko, średnio licząc raz na 700 – 800 balkonów.

Rodzaje siatek dostępne na rynku, ale mówimy im NIE

SIATKI TRANSPARENTNE

Siatki przeźroczyste są bardzo rozreklamowane przez duże firmy zoologiczne, natomiast jej jakość i Nasz profesjonalizm NIE pozwala Nam takiej siatki montować. Są to siatki wykonane z nylonu, który nie jest odporny na warunki atmosferyczne, a kot jest w stanie bardzo szybko przegryźć taką siatkę, a nawet rozszarpać pazurami.

SIATKI WZMACNIANE DRUTEM

Naszym zdaniem jest to kolejny chwyt marketingowy – wszystko fajnie brzmi. Jeżeli trafi Nam się kociak, który jest wyjątkowym ” gryzoniem” bez problemu poradzi sobie również z drucikiem, który jest wpleciony w siatkę polietylenową. Największym zagrożeniem, w takim przypadku, jest poranienie dziąseł. Minusem jest również estetyka, ponieważ taką siatkę dużo trudniej jest napiąć- przez co zawsze będzie „luźna”, co nie zdarza się w przypadku siatki polietylenowej, którą polecamy.