Siatka zabezpieczająca dla kotów

Siatka zabezpieczająca dla kotów jest niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania, dla coraz szerszego grona właścicieli domów czy mieszkań, w których przebywa i żyje kot. Bardzo często instynkt samozachowawczy u kotów przegrywa z instynktem łowieckim. Koty w momencie „ataku na ofiarę” nie przewidują konsekwencji nieudanego polowania. Nie są świadome, że znajdują się wysoko nad ziemią, a skok w przestrzeń „poza” może skończyć się dla nich tragicznie. Niestety, konsekwencjom winny jest wtedy człowiek, który nie zadbał, aby odpowiednio zabezpieczyć balkon lub okno.

Wykonując zabezpieczenie balkonu dla kota, musimy pamiętać, że są one jednymi z najbardziej energicznych i ciekawskich zwierząt domowych. Aby cały system ochronny spełniał swoją funkcję, bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów, zarówno samej siatki, jak i elementów mocujących siatkę do elewacji czy innych części budynku. Bazując na naszym kilkuletnim doświadczeniu, możemy zapewnić właściwy dobór wszystkich elementów systemu zabezpieczenia balkonu. Bezpieczeństwo zwierząt to dla naszej firmy PRIORYTET, dlatego tak duży nacisk kładziemy na jakość materiałów oraz estetyczny i trwały montaż.

Prawidłowo zamontowana siatka zapewni zwierzętom dużą swobodę, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że wypadnięcie kota czy ucieczka poza balkon nie jest jedynym nieszczęściem, które może się im przytrafić. Realnym zagrożeniem są także owady, dlatego nie powinniśmy zostawiać naszego podopiecznego na balkonie zbyt długo samego, bez opieki. Natomiast dla dodatkowego urozmaicenia kociego czasu na balkonie, warto go wyposażyć w zabawki, półki czy drapaki. Takie rozwiązanie zapewni dodatkową frajdę naszym Pupilom.

Jaką siatkę na balkon dla kota wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje siatek, jednak nie wszystkie zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa czy odporności na warunki atmosferyczne. Kocia siatka, którą polecamy do montażu i którą oczywiście sami stosujemy, to siatka polietylenowa o wymiarach oczek 4cm x 4cm i splocie grubości 1.5 mm. Polietylen to wysokiej jakości wodoodporne tworzywo sztuczne, o niezwykle szerokim zastosowaniu, wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne, jak np. próby przegryzania, rozerwania czy drapania przez kota. Ponadto siatka z polietylenu dzięki temu, że to bardzo wytrzymały materiał, posiada delikatniejszy – w stosunku do siatki stalowej i staranniej wykonany splot oraz jest niemalże niewidoczna z zewnątrz.

Podczas wyboru siatki najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo, ale nie zapominajmy również o estetyce – siatka polietylenowa spełnia, naszym zdaniem, oba te wymagania.

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota