Dlaczego należy zrobić osiatkowanie balkonu?

Dlaczego należy zrobić osiatkowanie balkonu?
Podstawowym wymaganiem jest posiadanie przynajmniej jednego kota i balkonu. Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że jesteś w takiej sytuacji 🙂

Montaż siatki, na pierwszy rzut oka, może wydawać się bardzo prostą czynnością, jednak, aby mieć pewność, że montaż siatki jest wykonany w stu procentach poprawnie, szczelnie oraz estetycznie, warto zlecić wykonanie takiej usługi fachowcom, którzy poprzez swoje doświadczenie, wprawę i umiejętności zapewniają pełen profesjonalizm i gwarancję jakości, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Ponadto firmy zajmujące się profesjonalnym montażem – takie jak Nasza – posiadają specjalistyczny sprzęt potrzebny do osiatkowania balkonu oraz wiedzę, wynikającą z wieloletniego doświadczenia, jak poradzić sobie w nieprzeciętnych przypadkach, np. jak wykonać osiatkowanie balkonu na ostatnim piętrze, który nie posiada zadaszenia. Rozwiązaniem jest wykonanie specjalnego stelaża z profili aluminiowych lub stalowych ocynkowanych, do wykonania którego potrzebne są narzędzia do cięcia metalu oraz pomoc drugiej osoby, aby bezpiecznie taki stelaż wykonać i zamocować.

Jaka powinna być siatka na balkon dla kota?

Wykonując osiatkowanie balkonu powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem Naszego kota. Bardzo ważnym elementem jest dobór odpowiedniej siatki, a także elementów tworzących stelaż umożliwiający zaczepienie siatki w odpowiedni sposób. Zwróćmy uwagę, aby siatka była wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Polecamy i jednocześnie sami stosujemy siatkę polietylenową. Wielkość oczek to 40mm x 40mm, splot grubości 1.5 mm.

Siatka balkonowa dla kota powinna być zamontowana szczelnie na całej długości balkonu w sposób trwały i wytrzymały. Ze względu na to, że koty lubią się wspinać, także po siatce, powinna być ona odpowiednio mocno napięta, aby uniemożliwić ich zaplątanie się.

Naszym zdaniem jednym z najlepszych sposobów na montaż siatki jest sposób inwazyjny. Co 40 cm montujemy odpowiednie zaczepy zakończone „oczkiem”, mogą to być kołki rozporowe, styropianowe lub inne zaczepy w zależności od podłoża do którego chcemy się przymocować. Po zamontowaniu wszystkich zaczepów, przeciągana jest linka stalowa, którą należy naciągnąć za pomocą śrub rzymskich, taki zabieg zapewni szczelne osiatkowanie balkonu. Po wykonaniu konstrukcji z linek należy „doczepić” siatkę do linki za pomocą zszywek ocynkowanych ( wymaga to użycia specjalistycznego sprzętu). Oczywiście nie posiadając odpowiednich narzędzi możemy zastosować inne łączniki. Nie polecamy używania plastikowych opasek zaciskowych potocznie zwanych „trytkami”. Naszym zdaniem, nie jest to zbyt bezpieczny i trwały wybór. Siatka powinna być zamontowana po zewnętrznej stronie barierki. Taki montaż zapewnia estetyczny wygląd oraz pozwala na swobodny dostęp w razie konieczności odświeżenia, malowania lub wyczyszczenia barierki.

Siatka klejona na zaczepy plastikowe?

Osobiście odradzamy takie rozwiązanie z kilku powodów. Bardzo często taki sposób montażu nazywany jest bezinwazyjnym, ponieważ nie ingerujemy w elementy budynku czy balkonu. Z tym możemy się częściowo zgodzić.

To prawda ,że nie ma potrzeby wiercenia oraz ingerencji, natomiast sytuacja wygląda trochę inaczej, gdy chcemy się „pozbyć” osiatkowania balkonu. Nie ma możliwości oderwania zaczepów bez pozostawienia śladu. Gwarantujemy, że podczas odrywania w każdym przypadku odpadnie jakaś część tynku elewacyjnego lub klej pozostanie na ścianie.

Najważniejszym powodem dlaczego nie polecamy takiego rozwiązanie jest oczywiście bezpieczeństwo Naszych pociech. Używając nawet najlepszych klei, nie mamy pewności w jakim stanie jest tynk elewacyjny lub farba znajdująca się na nim, do tego dochodzą różne warunki atmosferyczne, które również negatywnie wpływają na wytrzymałość klejonych elementów.

Zdajemy sobie sprawę, iż nie zawsze możemy ingerować w jakąś część budynku ( warunki postawione przez dewelopera lub spółdzielnię ). W takim przypadku polecamy montaż konstrukcji z profili aluminiowych oraz zaczepów zaciskowych – skręcanych. Montaż taki wymaga doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi, dlatego lepiej zlecić go profesjonalnej firmie zajmującej się montażem siatek. Zaoszczędzimy dużo czasu oraz nerwów 🙂

SIATKA DLA KOTA Z MONTAŻEM

montaz-siatki-dla-kota